Find din tiderne fra tidligere år:

Bogenseløbet resultater 2015

Tilmeldte deltagere 1035 (ny deltagerrekord)946 gennemførte)

https://www.sportstiming.dk/Results/IndividualResults.aspx?Id=2478

 

 

10 KM - drenge 0-15    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 August Mossin Lacor Team Gode Venner 46.49.00
2 Carl Warncke   48.47.00
3 Frederik Pasfall Kvalitetsmøbler.dk 49.34.00
       
       
       
10 KM - piger 0-15    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Dikte Bang Fam. Bang 49.13.00
2 Mathilde Mossin Lacor Team Gode Venner 49.45.00
3 Alberte Bo Meyer Nielsen Team Gode Venner 49.46.00
4 Ida Ploug Andersen   01.04.59
       
       
5 KM - Drenge 0-8    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Marius S. Slot   24.50.00
2 Bertil Lemvig Ulnitz   26.13.00
3 Malde Bräuner   28.47.00
4 Victor Larsen Fyns-Bilsalg 27.57.00
5 Noah Jespersen   28.39.00
       
       
       
5 KM - pigerr 0-8    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Asta Ringsmose   33.30.00
2 Nathalie Victoria Mulvad   36.29.00
3 Dagmar Maar Clasen   38.15.00
4 Hanna Olsen Børnehuset Sct. Anna 38.17.00
5 Signe Skovsgaard Jørgensen   39.26.00
      Klub/Firma/Sponsor
       
       
5 KM - Top 5 - Drenge 9-15    
Plc. Deltager   Bruttotid
1 Jonas Schmidt OA/OGF 18.19
2 Jonatan Møller OA/OGF 18.38
3 Frederik Thrane   20.56
4 Syuma Kato Salon Deluxe 21.16
5 Anton Fredskild Høvighoff NAM Løb 21.00
       
5 KM - Top 5 - piger 9-15    
Plc. Deltager   Bruttotid
1 Marie-Louise Jørgensen   21.11
2 Sigrid Nordborg Eriksen   22.14
3 Luna Blom Thomsen   22.48
4 Emilie Nedergaard   22.56
5 Sascha Thurslung   23.40
       
       
5 KM - Top 5 - herrer    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Steffen Massaro Multiatleten (Løbsrekord 5 km) 15.36
2 Rasmus Gregersen hestehavens rideklub 16.13
3 Henrik Simonsen Team NB/Løbexperten 16.38
4 Torben Klose FPI 16.48
5 Thore Eriksen   17.15
       
5 KM - Top 5 - damer    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Emilie Sunekær Søndersøløberne 19.19
2 Freja Blom Thomsen TEAM FIT 4 RUN / OA/OGF 19.54
3 Stine Samsø SG Atletik 20.29
4 Charlotte Dyreborg Fjordager 20.42
5 Karoline Kjeldgaard Martin Nielsen 20.43
       
       
10 KM - Top 5 - herrer    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Jonas Birkkjær Løbeexperten 33.58.00
2 Brian Schmidt Team NB/Løbexperten 34.10.00
3 Christoffer Svane Salon Deluxe 35.56.00
4 Jens Christian Simonsen Munke Mose Motion 36.33.00
5 Claus Mathiasen Otterupløberne 36.39.00
       
10 KM - Top 5 - damer    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Tine Rosengreen Pallisgaard MULTIATLETEN/Asics/musklerogled.dk 38.23.00
2 Louise Trolle Veflinge Løbeklub 41.59.00
3 Trine Rumann Bogense Strand Camping 42.47.00
4 Maiken Arreborg Hansen Multiatleten/Newline 43.36.00
5 Thea Toft Hansen Ugeavisen Nordfyn 44.06.00
       
  Største hold 2015:    
  Børnehuset Sct. Anna,  90 deltagere