Resultater fra Bogenseløbet 2016, den 11 juni.

Tilmeldte deltagere 847, 787 gennemførte

se alle resultater her

 

Top 5 tider:
Børneløb 2,4 km. - Drenge
 
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Alexander Li Rimfort   12:19
2 Otto Marius Lemvig Ulnitz   15:40
3 Malte Rosengreen Borg   16:34
4 Alexander Vorgod   18:10
5 Laurits Vilhelm Folde Bogense Boligforening 18:20
       
 
Børneløb 2,4 km. - Piger
 
       
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Signe S. Jørgensen   13:43
2 Anna Pasfall Kvalitetsmøbler.dk 15:40
3 Tilde Lumby Olsen Tosserne fra Stegø 16:09
4 Luna Sillesen Juhl   16:09
5 Rikke Jull Sillesen   16:27
       
       
5 KM - Drenge 0-15 År
 
       
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Jonas Lyngvald Schmidt Team Løbexperten/Brooks 18:10
2 Jonas Petersen OA\OGF 19:55
3 Mathias Klose FPI 20:40
4 Malte Rumann Bogense Strand Camping 21:13
5 Alexander Høgsbro Bogenseløberne 21:17
       
       
5 KM - Piger 0-15 År
foto mangler
       
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Vigga Bang-Larsen OGF 20:42
2 Mathilde Cramer   23:01
3 Zenia Hansen team otterup 23:53
4 Maya Høgh Tordrup   24:43
5 Sissi Nielsen   25:07
       
       
10 KM - Drenge 0-15 År
 
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 August Mossin Lacor Team Gode Venner 44:21
2 Silas Korterman Ellebæk   44:26
3 Valdemar Egdal Kortegård Team Gode Venner 45:20
4 Oscar Hansen Veflinge Løbeklub 48:33
5 Tóki Djurhuus   48:45
       
10 KM -  Piger 0-15 År
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Dikte Bang Fam. Bang 47:38
2 Alberte Bo Meyer Nielsen Team Gode Venner 48:00
3 Lærke Korterman Ellebæk   56:03
4 Mathilde Brunse Vaaben Fam Brunse Vaaben 1:02:10
5 Rebecca Nielsen   1:11:44
       
       
5 KM - Top 5 - herrer
 
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Henrik Lau   16:34
2 Henrik Simonsen Team NB/Løbexperten 16:37
3 Jens Christian Simonsen Munke Mose Motion 17:01
4 Mogens Fisker Hansen Otterupløberne 17:10
5 Clausemand Sørensen   17:26
       
5 KM - Top 5 - damer
 
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Lene Dalgaard Fit4run.dk/Wendorff 18:33
2 Emilie Sunekær FIT 4 RUN.dk 19:15
3 Johanne Prisak Pedersen FIT 4 RUN.dk 19:40
4 Mette Højrup Home Søndersø 20:03
5 Vigga Bang-Larsen OGF 20:42
       
       
10 KM - Top 5 - herrer
 
1 Jonas Birkkjær Løbeexperten/Brooks/ Wendorff 33:21
2 Christoffer Svane Salon Deluxe 33:56
3 Brian Schmidt Team NB/Løbexperten 34:11
4 Torben Klose FPI - Multiatleten - Newline 35:48
5 Martin Hygum Multi Motion Assens 36:39
       
       
10 KM - Top 5 - damer
 
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Louise Laursen FIT 4 RUN.dk 38:05
2 Marie Raun Knudsen FIT 4 RUN.dk 41:15
3 Trine Rumann Bogense Strand Camping 42:39
4 Annette Holm Odense Runners 46:37
5 Line Kragebær Fjordager IF 46:47