Resultater fra Bogenseløbet 2017, den 10 juni.

Tilmeldte deltagere    578,       550 gennemførte

Største hold: Nordfyns Bank, 42 deltagere

se alle resultater her og hent diplom

 
 
       
5 KM - herrer 0-7 År   
Plc. Nettotid Deltager Klub/Firma/Sponsor
1 31:24 Otto Marius Lemvig Ulnitz  
2 31:14 Gustav Brumvig SALON DELUXE
3 32:14 Lui Boysen Sørensen Lilians Team
4 32:25 Vela Boysen Sørensen Lilians Team
5 35:20 Andreas Frydensberg Jensen BM Bogense A/S
     
       
5 KM - damer 0-7 År    
Plc. Nettotid Deltager Klub/Firma/Sponsor
1 34:38 Anna Pasfall Kvalitetsmøbler.dk
2 36:10 Vini Hansen  
3 36:55 Dicte Stentebjerg Nordfyns Bank
4 54:32 Frigg Bentzen 1953
5 56:27 Nadia Grundsøe Nordfyns Bank
     
       
5 KM - herrer 8-15 År    
Plc. Nettotid Deltager Klub/Firma/Sponsor
1 20:04 Syuma Kato SALON DELUXE
2 21:02 Magnus Klose FPI
3 21:33 Frederik Olsen Fyns Bilsalg
4 21:54 Rasmus Bergholdt Musklerogled.dk ApS
5 23:00 Carl Ansbjerg SALON DELUXE
     
       
5 KM - damer 8-15 År    
Plc. Nettotid Deltager Klub/Firma/Sponsor
1 22:27 Alberte Bo Meyer Nielsen  
2 24:55 Sofie Tindhof  
3 26:41 Maya Høgh Tordrup  
4 27:23 Dagmar Solberg Andersen  
5 27:44 Josephine Gerdes  
     
       
       
5 KM - herrer    
Plc. Nettotid Deltager Klub/Firma/Sponsor
1 15:27 Rasmus Gregersen Hestehavens Rideklub
2 16:43 henrik lau  
3 16:45 Torben Klose FPI - Multiatleten - Newline
4 17:16 Christian Nass Odense Triathlon Klub
5 18:38 Hans Carlsen Særslev Judoklub
     
       
5 KM - damer    
Plc. Nettotid Deltager Klub/Firma/Sponsor
1 18:17 Lene Dalgaard FIT4RUN.dk
2 18:54 Mia Andreasen  
3 22:17 Solveig Thomsen Næsby Motion
4 22:41 Pernille Ege Kristensen Sportigan
5 23:03 Christina Pilegaard Nordfyns Farvecenter
     
       
10 KM - herrer 0-15 År    
Plc. Nettotid Deltager Klub/Firma/Sponsor
1 47:30 Oskar Jespersen  
2 49:33 Frederik Pasfall Kvalitetsmøbler.dk
 
       
10 KM - damer 0-15 År    
Plc. Nettotid Deltager Klub/Firma/Sponsor
1 1:04:11 Isabella Pilegaard Nordfyns Farvecenter
2 1:17:09 Leyao Xiong  
     
       
10 KM - herrer    
Plc. Nettotid Deltager Klub/Firma/Sponsor
1 32:39 Steffen Massaro Løbexperten/New Balance/CEP
2 33:51 Jonas Birkkjær Wendorff
3 36:10 Peter Balle Multi Atleten
4 36:15 Kristian Kjær Jørgensen  
5 36:55 Lars Dyrmose Årslev Løbeklub
     
       
10 KM - damer    
Plc. Nettotid Deltager Klub/Firma/Sponsor
1 41:20 Marie Raun Knudsen FIT 4 RUN.dk
2 43:11 Lea Jørgensen  
3 46:04 Mette Clausen Kokken & Jomfruen
4 46:43 Janne Oldager  
5 47:25 Louise Lillelund